fbpx

Raamatupidamisprogrammid Eestis: omadused ja eelised

Käesolevas artiklis vaatleme erinevaid Eesti turul pakutavaid raamatupidamisprogramme. Ettevõtlus nõuab tõhusat raamatupidamist ja finantsandmete analüüsi ning õige raamatupidamistarkvara valimine muutub iga ettevõtte jaoks strateegiliseks sammuks. Vaatleme populaarseid lahendusi, millel on erinevaid funktsioone ja mis on kohandatud eri tüüpi ettevõtete vajadustele.

Tänapäeva maailmas, kus äriprotsessid muutuvad üha keerulisemaks ja dünaamilisemaks, on tõhus raamatupidamine ettevõtete edu seisukohalt ülioluline. Täpne raamatupidamisarvestus ja finantsandmete analüüs ei taga mitte ainult õigusaktide nõuete täitmist, vaid aitab ettevõtetel teha ka teadlikke strateegilisi otsuseid.

Iga ettevõte, olenemata suurusest või tegevusvaldkonnast, püüab optimeerida oma tegevust ja hallata oma ressursse. Lõppude lõpuks võimaldab just kulude ja tulude tõhus raamatupidamine, personalijuhtimine ja finantsvoogude planeerimine tulevikku täpsemalt prognoosida ja riske minimeerida.

Raamatupidamistarkvara lihtsustab raamatupidajate ülesandeid. Selles kontekstis muutub raamatupidamistarkvara valik strateegiliseks otsuseks. Ettevõtte vajadustele vastav ja selle äriprotsessidesse integreeritav tarkvara aitab kaasa tõhusale finantsjuhtimisele ning tagab aruandluse asjakohasuse ja usaldusväärsuse.

Programmi valimisel on väga oluline arvestada teie ettevõtte eripära. Paindlikud ja individuaalsetele vajadustele kohandatud kohandused tagavad parimad tulemused. Samuti on oluline keskenduda lahenduse kasutusmugavusele ja usaldusväärsusele, et tagada sujuv toimimine ja minimeerida võimalikke vigu.

Lõppkokkuvõttes ei ole raamatupidamistarkvara valimine mitte ainult investeering tehnoloogiasse, vaid strateegiline samm ettevõtte edu suunas kiiresti muutuvas maailmas.

Sellised omadused nagu lihtne rakendamine, kohandamine teie ettevõttele, vajalike keelte tugi ja võrguvõimalused muudavad tarkvara valiku veelgi strateegilisemaks. Õige tarkvaralahendus lihtsustab raamatupidamistoiminguid, tõhustab raamatupidamisprotsesse ja tagab andmete usaldusväärse säilitamise.

Kaasaegsed raamatupidamisprogrammid pakuvad ulatuslikku funktsionaalsust, andmete integreerimist, kasutusmugavust ja vastavust õigusaktidele.

Loetelu mõnest populaarsest Eestis kasutatavast raamatupidamisprogrammist:

Merit Tarkvara – on pilvepõhine tarkvara, mis on mõeldud tulude ja kulude arvestuse, palgaarvestuse, maksuplaneerimise ja aruandluse jaoks. Tarkvarast pakutakse erinevaid versioone, sealhulgas tasuta ja tasulisi variante.

SimplBooks – on veebipõhine raamatupidamistarkvara. Paindlik mitmekeelne raamatupidamisplatvorm, võimalus töötada programmiga mitmes keeles, sealhulgas inglise, vene, soome ja eesti keeles. Tasuta prooviperiood.

SmartAccounts – on veebipõhine raamatupidamisplatvorm. Programm pakub vahendeid tulude ja kulude kirjendamiseks, arvete koostamiseks ja finantstehingute haldamiseks. Tasuta prooviperiood.

e-arveldaja – raamatupidamistarkvara väikeettevõtetele. Mõeldud klientidega töötamiseks, arvete koostamiseks, palgaarvestuse arvutamiseks, aruannete koostamiseks ja esitamiseks. Seda saavad kasutada ettevõtted ise või nende poolt volitatud isikud (nt raamatupidajad) ja see on esimese aasta jooksul tasuta.

Directo – on tarkvara raamatupidamise, palgaarvestuse, personaliarvestuse, müügi, ladustamise ja logistika, projektijuhtimise, tootmise ja äriprotsesside juhtimise jaoks.

1C: Raamatupidamine – raamatupidamistarkvara, millel on laialdased võimalused raamatupidamiseks, finantsanalüüsiks ja aruandluseks. Seda saab kasutada mis tahes äritegevusega tegelevates organisatsioonides. Kasutajaliidesed on vene ja eesti keeles.

ERPLY Books – tarkvara pakub laias valikus vahendeid, mis aitavad teil tõhusalt hallata oma rahaasju, pidada raamatupidamisarvestust ja analüüsida äriprotsesse.

Joosep5 – pakub kõiki finants-, raamatupidamis-, tootmis- ja laohalduse funktsioone. Programm pakub paindlikke võimalusi erinevate kasutajate juurdepääsu konfigureerimiseks. Programm sisaldab funktsioone maksete saatmiseks panka ja pangakannete importimiseks. See sobib nii tootmis- ja kaubandusettevõtetele kui ka teenindusettevõtetele.

Banqup – on elektroonilise arveldamise ja raamatupidamise veebiteenus. Arveid saab luua ja saata, vastu võtta ja tasuda ning arhiveerida. Olemas on tšekkide ja arvete digiteerimine.

Standard Books – raamatupidamis- ja finantsjuhtimistarkvara. Aitab teil jälgida tulusid ja kulusid, luua aruandeid ning hallata kliente ja tarnijaid. Sobib nii füüsilisest isikust ettevõtjatele kui ka väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele.

Eeva – pakub lahendusi erinevatele ärivaldkondadele, genereerib automaatselt kõik vajalikud aruanded ja taotlused majandusaasta aruande jaoks ning saab otse äriregistrile saata, sisseehitatud tugi vene, eesti, inglise, soome, saksa, läti, leedu keeltele.

Briox – on spetsiaalselt mikroettevõtjatele mõeldud raamatupidamistarkvara. See programm pakub vajalikke vahendeid tõhusa raamatupidamise ja finantsjuhtimise jaoks väikeettevõtetes. Erinevad funktsioonid maksuarvestuse, palgaarvestuse, finantstehingute haldamise ja aruandluse jaoks, et täita kohalikke õigusnõudeid.

Tresoor – on väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele mõeldud tarkvaralahendus. Platvorm pakub vahendeid nii raamatupidajatele kui ka juhtidele finantside ja äriprotsesside haldamiseks. Sellel on funktsioonid tööks maksuaruandlusega.

Profit – raamatupidamistarkvara, millel on tulude ja kulude arvestuse, palgaarvestuse, finantsanalüüsi, aruannete koostamise ja mitme kasutaja toetuse funktsioonid. Pakub pilvepõhiseid ja kohapealseid versioone, mis sobivad erinevateks ärilisteks ja mitteärilisteks tegevusteks.

Enamik programme pakub tasuta prooviperioodi, mis võimaldab kasutajatel valida oma vajadustele sobiva lahenduse.

Post Tags :